ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

VZPoura úrazům


24. a 25. listopadu naši školu navštívili dva ambasadoři projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých, jehož mottem je: „I po úraze se dá žít, ale zkusme se mu vyhnout.“ Žáci se setkali s vozíčkáři Honzou a Honzou, kteří se s nimi podělili o své vlastní příběhy, popsali jim, jak jim jedna vteřina navždy změnila život, jak se se změnou vyrovnali, jaký je život na vozíku a co všechno se i přesto dá dělat. Seznámili je s problematikou úrazů páteře a míchy, rizikovostí určitých životních situací a poučili o tom, jak lze vhodnými preventivními opatřeními omezit rizika úrazů na minimum. Pro některé děti to bylo první setkání s někým, kdo je na vozíku, a proto je překvapilo, že dokážou žít velmi aktivně – lyžovat, hrát florbal, jezdit na handbiku, tančit, zakládat rodiny, potápět se atd. Na závěr si děti mohly vyzkoušet jízdu na vozíčku. Vidět na vlastní oči, že se nejedná jen o prázdné poučování, ale krutou realitu, bylo pro mnohé žáky velmi silným zážitkem, a proto na sebe snad budou dávat větší pozor. Přednáška se všem líbila a Honzovi a Honzovi ještě jednou moc děkujeme.


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: