škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská

Výtvarné tvoření se školkou v rámci tandemové výuky

Tento půlrok zažila 7.A deset netradičních vyučovacích hodin ve výtvarné výchově, kdy je vyučovaly zároveň dvě učitelky - tedy učily v tzv. tandemu. Díky tomu mohli žáci vyzkoušet netradiční výtvarné techniky jako enkaustiku, plastickou tvorbu z plastů, apod.

Poslední výtvarný tandem byl zaměřen na rozvoj sociálního cítění, lidskosti, vzájemné pomoci, tolerance. Pozvali jsme proto ze školky oddělení Sluníček a třída 7.A spolu s nimi tvořila dinosaury z roliček a papírových tácků. Děti se učily vzájemné spolupráci a porozumění a výsledek jejich práce můžete zhlédnout na fotografiích. Výtvarné tvoření se líbilo jak malým, tak i velkým, kteří si vyzkoušeli roli učitele a kamaráda zároveň. Malí byli nadšení z vydařených výrobků i z fantastického milého a ohleduplného přístupu žáků 7.A, kteří jsou za to na oplátku pozváni do školky, na což se moc těší. Tak snad zase příště znovu naplánujeme tak vydařenou akci!

Mgr. Pobočková L. , Mgr. Piterková M.