Školní psycholog

E-mail: zdvorackova2@seznam.cz
Konzultační hodiny: PO: 7:30 - 14:00 , ÚT: 7:30 - 14:00
Náplň práce školního psychologa. ZDE
Poradenská zařízení na která se můžete obrátit. ZDE
Základní informace o školní zralosti. ZDE
Rady pro rodiče budoucích prvňáčků. ZDE
Klasifikace poruch chování. ZDE

ČLÁNKY:
Kariérové poradenství pro žáky 9. tříd. ZDE
Hodnotící zpráva - Odry. ZDE

Výchovný poradce pro specifické poruchy učení (SPU)

Mgr. Ivan Žárský
Konzultační hodiny: ST: 13:00 - 14:30
Náplň práce výchovného poradce pro SPU. ZDE
Informace o specifických poruchách učení. ZDE

Výchovný poradce pro volbu povolání

Mgr. Marcel Vlček
E-mail: vucko@centrum.cz
Konzultační hodiny: ČT: 14:00 - 15:30 / PÁ: 10:00 - 11:20
Náplň práce výchovného poradce pro volbu povolání. ZDE.
Základní informace k volbě povolání. ZDE.

Důležité termíny:
  • Říjen 2017: GEMMA – Přehlídka SŠ - Nový Jičín, sál fy Varroc Lighting Systems, s.r.o. (vedle hl. budovy Autopalu), Suvorovova 195. Otevřeno 18. 10. 2017 od 10:00 do 17:00 a 19. 10. 2017 od 8:00 do 16:30.
  • Říjen 2017 – leden 2018: Dny otevřených dveří na SŠ (pozorně sledovat termíny na internetu a letácích ze středních škol). Nezapomenout OMLUVIT PŘEDEM z výuky!
  • Do 15. 11. 2017: Kontrola a potvrzení přihlášek na umělecké školy u vých. poradce.
  • Do 30. 11. 2017: Odeslání přihlášek na umělecké SŠ s talentovou zkouškou.
  • 2. - 15. ledna 2018: Talentové zkoušky pro umělecké obory.
  • 15. - 31. ledna 2018: Talentové zkoušky v konzervatoři pro 1. kola.
  • Leden - únor 2018: Vyplnění přihlášek na SŠ (pozor pouze 2 přihlášky pro 1. kolo).
  • Do 12. 2. 2018: Kontrola a potvrzení přihlášek na SŠ u vých. poradce. POZOR - JARNÍ PRÁZDNINY.
  • Do 1. 3. 2018: Odeslání potvrzených přihlášek na SŠ (doporučeně! na doručovací adresu!)
  • Jednotná přijímací zkouška z Čj a M pro 4 leté obory: 1. termín 12. 4. 2018, 2. termín 16. 4. 2018
  • 22. 4. - 30. 4. 2017: Přijímací zkoušky v 1. kole přijímacího řízení (školní).

• Pozor:
  • Od 1.1.2012 je v platnosti zákon, který pro 1. kolo umožňuje podat maximálně 2 přihlášky.
  • GEMMA i dny otevřených dveří na SŠ jsou plánované akce a je nutné nepřítomnost žáka omlouvat předem (využijte raději odpoledních termínů).
  • Rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení, které nelze doručit se ukládá po dobu 5 prac. dnů, pak je považováno za doručené.
  • Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat do 3 prac. dnů!!!
  • Po rozhodnutí o přijetí na SŠ je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek do 10 pracovních dnů.
  • O zpětné vydání zápisového lístku ze SŠ lze požádat jen jednou po odvolání.

• Internet:
  • www.proskoly.cz – testy volby povolání a dětských schopností
  • www.pppnj.cz - Pedagogicko-psychologická poradna Nový Jičín
  • www.istp.cz - NSP - katalog národní soustavy povolání (přehled profesí)
  • www.infoabsolvent.cz – informační systém pro absolventy, přehled škol a jejich oborů
  • www.atlasskolstvi.cz - přehled škol a jejich oborů, rady
  • www.cermat.cz - Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, testy, příprava na přijímací zkoušky
  • www.scio.cz - testy, příprava na přijímací zkoušky
  • portal.mpsv.cz - Integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí

• Metodik prevence

Mgr. Ivan Žárský
    Náplň práce metodika prevence. ZDE