» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2021/2022 » Kontakty na pedagogické pracovníky » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu » Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme

Školní psycholog

Mgr. Lenka Zemánková Jarošová
E-mail: zemankova.lenka@zsodrypohorska.cz
Konzultační hodiny: Po: 7.30-14.30, Út: 7.30-12.00, Čt: 7.30-9.30
Náplň práce školního psychologa. ZDE
Poradenská zařízení na která se můžete obrátit. ZDE
Základní informace o školní zralosti. ZDE
Rady pro rodiče budoucích prvňáčků. ZDE
Klasifikace poruch chování. ZDE

ČLÁNKY:
Kariérové poradenství pro žáky 9. tříd. ZDE

Výchovný poradce pro specifické poruchy učení (SPU)

Mgr. Ivan Žárský
Konzultační hodiny: ST: 13:00 - 14:30
Náplň práce výchovného poradce pro SPU. ZDE
Informace o specifických poruchách učení. ZDE

Výchovný poradce pro volbu povolání

Marcel Vlček
E-mail: vlcek.marcel@zsodrypohorska.cz
Konzultační hodiny:ČT: 14:00 - 15:30
Náplň práce výchovného poradce pro volbu povolání. ZDE.
Základní informace k volbě povolání. ZDE.

Důležité termíny:
  • Říjen 2019: GEMMA – Přehlídka SŠ - Nový Jičín, sál fy Varroc Lighting Systems, s.r.o. (vedle hl. budovy Autopalu), Suvorovova 195. Otevřeno 22. 10. 2019 od 10:00 do 17:00 a 23. 10. 2019 od 8:00 do 16:30.
  • Říjen 2019 – leden 2020: Dny otevřených dveří na SŠ (pozorně sledovat termíny na internetu a letácích ze středních škol). Nezapomenout OMLUVIT PŘEDEM z výuky!
  • Do 15. 11. 2019: Kontrola a potvrzení přihlášek na umělecké školy u vých. poradce.
  • Do 2. 12. 2019: Odeslání přihlášek na umělecké SŠ s talentovou zkouškou.
  • 2. - 15. ledna 2020: Talentové zkoušky pro umělecké obory.
  • 15. - 31. ledna 2020: Talentové zkoušky v konzervatoři pro 1. kola.
  • Leden - únor 2020: Vyplnění přihlášek na SŠ (pozor pouze 2 přihlášky pro 1. kolo).
  • Do 14. 2. 2020: Kontrola a potvrzení přihlášek na SŠ u vých. poradce.
  • Do 2. 3. 2020: Odeslání potvrzených přihlášek na SŠ (doporučeně! na doručovací adresu!)
  • Jednotná přijímací zkouška z Čj a M pro 4 leté obory: 1. termín úterý 14. 4. 2020, 2. termín středa 15. 4. 2020
  • 22. 4. - 30. 4. 2020: období pro přijímací zkoušky v oborech s VL.

• Pozor:
  • Od 1.1.2012 je v platnosti zákon, který pro 1. kolo umožňuje podat maximálně 2 přihlášky.
  • GEMMA i dny otevřených dveří na SŠ jsou plánované akce a je nutné nepřítomnost žáka omlouvat předem (využijte raději odpoledních termínů).
  • Rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení, které nelze doručit se ukládá po dobu 5 prac. dnů, pak je považováno za doručené.
  • Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat do 3 prac. dnů!!!
  • Po rozhodnutí o přijetí na SŠ je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek do 10 pracovních dnů.
  • O zpětné vydání zápisového lístku ze SŠ lze požádat jen jednou po odvolání, nebo po oboru s talentovou zkouškou.

• Internet:
  • www.proskoly.cz – testy volby povolání a dětských schopností
  • www.pppnj.cz - Pedagogicko-psychologická poradna Nový Jičín
  • www.nsp.cz - NSP - katalog národní soustavy povolání (přehled profesí)
  • www.infoabsolvent.cz – informační systém pro absolventy, přehled škol a jejich oborů
  • www.atlasskolstvi.cz - přehled škol a jejich oborů, rady
  • www.cermat.cz - Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, testy, příprava na přijímací zkoušky
  • www.scio.cz - testy, příprava na přijímací zkoušky
  • mpsv.cz - Integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí

• Metodik prevence

Mgr. Ivan Žárský
    Náplň práce metodika prevence. ZDE