ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Úspěch na Všechovické laťce


V předvánočním čase, ve čtvrtek 20. prosince jsme se jako už tradičně zúčastnili ve Všechovicích závodů ve skoku vysokém. I tentokrát jsme jeli s ambicemi na přední umístění minimálně ve dvou kategoriích. Výsledky závodů potvrdily, že máme šikovné skokany a skokanky, byť si myslím, že někteří zůstali poněkud za svými možnostmi. Naše působení začínalo v kategorii mladších dívek 6. a 7. tříd, kde nastoupily do závodů Sára Murínová, Valerie Vrečková a Zuzka Máchová. Holky skákaly dobře, byť na ně určitě působil vliv závodní nervozity. Zuzka skákala krásně stylově a překonala výšku 120 cm, což znamenalo celkově 7. místo. Valerie podlehla atmosféře asi nejvíc ze všech tří děvčat, což mělo za následek skočených 125 cm a 6. místo. Tady asi i Valerie čekala lepší výsledek. Největší překvapení způsobila z našeho pohledu Sára, která si zlepšila osobní rekord o 10 cm na krásných 130 cm, což je nový rekord školy v 6. třídách a v závodě to znamenalo krásné 3. místo. U mladších žáků byla nervozita na našich závodnících patrná ještě víc než u děvčat, ale i tak 7. místo za 130 cm Vítka Bordovského a 8. místo za 125 cm Kuby Gockerta. I když si myslím, že mohli být výsledkově ještě lepší, zaslouží si za výkony velkou pochvalu. V kategorii starších dívek 8. a 9. tříd nás reprezentovala Kája Malá. Káju limitovaly zdravotní problémy v přípravě, ale jako zkušená skokanka si s tímto hendikepem poradila, výsledné 5. místo za 135 cm bylo výborné. Ve stejné kategorii chlapců jsme měli v soutěži dvě želízka, zkušené skokany Ondru Filipa a Dana Žabu. Ondrovi se letos nedařilo tak jako loni a obsadil celkově 10. místo za 140 cm, zato Danek si to užil. Ve velmi kvalitní soutěži se dostal postupně s dalšími třemi soupeři přes laťku ve výšce 160 cm a rozhodovala další postupná výška 165 cm. Všichni 4 závodníci postupně shazovali včetně třetích pokusů až na jednoho. Danek posledním pokusem v celé soutěži jako jediný překonal 165 cm a vyhrál. Další výšku 167 cm po prvním nezdařeném pokusu už neabsolvoval. 27. ročníku se letos zúčastnilo ve všech kategoriích 72 závodníků ze 6 škol 3 moravských krajů. Našim reprezentantům děkuji za vzornou reperezentaci a výborné výkony.

                                                                                                                                             Jan Jursík


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: