ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Všechovická laťka opět po roce


I letos jsme se s početnou výpravou závodníků vypravili na již 25. ročník populárních závodů ve skoku vysokém, na „Všechovickou laťku“. Do letošních závodů jsme přihlásili 8 závodníků – 3 děvčata a 5 chlapců, ale kromě Adama Molnára se jednalo vždy o závodníky, kteří byli ve své kategorii mladší. Letos jsme obsadili kategorii mladších žáků a žákyň (6. – 7. třída) a starších žáků a žákyň (8. – 9. třída). Jako první tak zasáhla do závodů Kája Malá, která byla jako loňská účastnice seznámená se specifickým prostředím místní tělocvičny, a tak jsem čekal, zda se jí podaří zasáhnout do bojů o medaile i ve vyšší kategorii. Kája skákala velmi dobře a mezi 17 závodnicemi se rozhodně neztratila. Nakonec obsadila 6. místo výkonem 125 cm, což je její osobní rekord. Do kategorie mladších žáků se nominovali Petr Křenek a Ondra Filip. Zatímco Ondra jel na zkušenou, Petr už si závody vyzkoušel loni. Oba předvedli velmi dobré výkony, které tentokrát stačily u Ondry na 12. místo výkonem 120 cm a u Peti na 9. místo (125 cm) z 22 závodníků. I kluci si posunuli svá osobní maxima. Vzhledem k loňsku jsem očekával útok na medaile hlavně ve starších kategoriích, kde nás mezi děvčaty zastupovaly Viki Janošová a Radka Petříková, mezi chlapci Milan Doležal, Samuel Galčan a Adam Molnár. Radka poněkud podlehla atmosféře a nedokázala zopakovat svůj výkon ze školní kvalifikace. Výkon 115 cm tak stačil pouze na 14. místo. Viki začala poněkud nevýrazně, když na své základní výšce 120 cm měla hned 1. pokus neplatný. To bohužel trochu předznamenalo další vývoj, kdy Viki neskočila 135 cm a výkonem 130 cm zůstala především za svým očekáváním. Tento výkon ale nakonec stačil na 3. místo ze 14 závodnic . Následovala kategorie starších žáků, do které nastupoval Milan s výkonem 150 cm, Sam s výkonem 155 cm a Adam s výkonem 165 cm. Hlavně Adam patřil od začátku k velkým favoritům soutěže. Milan se Samem se však se situací popasovali výborně a Adamovi výborně sekundovali. Všichni postupně překonávali výšky 145, 150, 155 cm celkem suverénně, na 160 cm Adam nezaváhal, ale Sam s Milanem opravovali. Zatímco Milan se stylově výborným 3. pokusem zařadil mezi uchazeče o medaile, Sam už se zlepšit nedokázal a skončil na 7. místě. Ale nebylo to všechno, protože Adam i Milan zvládli pokusy na další postupné výšce 165 cm a na pokusy vedli. Bohužel v nejnevhodnější okamžik se podařil pokus soupeři ze Všechovic na 168 cm, na což naši kluci nedokázali odpovědět. I tak obsadil Adam celkově 2. a Milan 3. místo v konkurenci 18 závodníků. Naši žáci tak nakonec vezou možná víc kvalitních umístění, než jsem letos čekal.

                                                                                                                                             Jan Jursík


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: