ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Všechovická laťka = historický úspěch naší školy


Ve čtvrtek 17. prosince jsme se zúčastnili 24. ročníku Všechovické laťky – závodů ve skoku vysokém. Letos jsme obsadili 5 ze 6 kategorií, z nichž ve třech jsem si byl skoro jistý, že přivezeme medaili. Naše výprava čítala 8 závodníků. Tradičně výborná atmosféra v tělocvičně místní školy slibovala kvalitní výkony. Letos jsme po dlouhé době obsadili i kategorie nejmladších žáků a udělali jsme dobře. Dokonce tak dobře, že jsme úvodní kategorii nejmladších žáků 4. a 5. tříd díky Radimu Němcovi vyhráli. Radim skákal výborně a vítězný skok měl hodnotu 121 cm. A to mu ještě výborně kryl záda další páťák, Petr Křenek, který skončil na 4. místě výkonem 115 cm. V kategorii nejmladších děvčat čekala na své soupeřky Karolína Malá. Závod se pro ni vyvíjel od začátku velmi dobře, Kája skákala velmi dobře a jistě, takže nebylo divu, že vítěznou výšku 111 cm skočila sama. Druhá kategorie a druhé vítězství! Podotýkám, že obě vítězství byla pro mě velmi překvapivá, ale zasloužená. Následovala kategorie mladších žáků 6. a 7. tříd, kde jsme měli v soutěži velmi kvalitní želízko, Milana Doležala. Na Milanovi bylo od začátku vidět, že je to už ostřílený závodník, a i když neměl v soutěži čistý zápis, vždy se dokázal zkoncentrovat a výšku skočit. Posledního soupeře ztratil na výšce 146 cm, a tak jsme si poslední výšky užili společně s diváky jako závod jednoho muže. Milan se nakonec dostal až na rekordní výšku 150 cm, kdy se 3x neúspěšně pokoušel o zdolání laťky ve výši 152 cm. I tak to byl výborný výkon a překonaný rekord školy. 3. kategorie a 3. vítězství! Úžasné! V kategorii mladších dívek jsme měli hned 3 závodnice: zkušenou Viki Janošovou a s ní Janu Lelkovou a Nikolu Šenkovou. Všechny tři holky skákaly parádně, a tak nebylo divu, že se dostaly až mezi poslední 4 závodnice. Tady jsme sice narazili, protože ani Jana, ani Nikča neskočily 130 cm a obsadily tak 3. a 4. místo, ale Viktorka se přes tuto výšku dostala a bojovala o vítězství. Nakonec souboj se soupeřkou z Lipníku nad Bečvou prohrála, ale její pokus na výšce 133 cm byl velmi nadějný. I tak je 2. místo výborné. Kategorii starších dívek 8. a 9. tříd jsme tentokrát neobsadili, a tak jsme netrpělivě čekali na soutěž chlapců, kde jsme měli horké želízko v Adamu Molnárovi. Adam jako zkušený výškař zvládal postupné výšky velmi dobře. Chleba se lámal poprvé na výšce 150 cm, kde vypadla skoro polovina startovního pole. Další výška 155 cm prosila startovní pole do podoby posledních 6 závodníků. Adam nechyběl v této společnosti a podařeným skokem na 158 cm si řekl o účast v boji o medaile. Další postupnou výšku na 160 cm nezdolal, a tak díky horšímu zápisu skončil na 3. místě.

Letošního ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo okolo 90 závodníků ze 6 škol Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Na závěr bych chtěl všem závodníkům poděkovat za vzornou reprezentaci školy a velký společný úspěch, kdy jako škola jsme byli nejúspěšnější výpravou.

                                                                                                                                             Jan Jursík


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: