ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Minivolejbalová neděle


V neděli 15. listopadu se zúčastnila 3 družstva naší školy krajského kola barevného minivolejbalu ve Frýdku Místku. Barevný volejbal je určený menším dětem a hraje se na menších hřištích ve trojicích (větší děti) a dvojicích (začínající). Turnaje se zúčastnilo přes 300 dětí v šesti kategoriích, a tak se pořadatelé pořádně zapotili. Dvě naše družstva, děvčata a hoši ze sedmých tříd se zapojila do kategorie modré (5.-7.třída do 12 let). Třetí družstvo hrálo v kategorii oranžovočervené (3.-5.třída). Tato kategorie je určena pro úplné začátečníky. Moc jsme nevěděli, co nás čeká a naši drobečci byli trochu zaražení z toho mumraje, který v hale panoval. Postupně se ale všichni adaptovali, a když se začalo hrát už byla pohoda. Děvčata ze sedmých tříd (Viky Janošová, Míša Šandová a Eliška Šírová) postupně porazila Val.Mez.A 11:6, Val.Mez B 15:2, Hnojník 12:9, Raškovice 8:7 a Č.Těšín 11:9 a zaslouženě skončila na 1. místě. (Výsledky netypické pro volejbal jsou dány tím, že se jednotlivé zápasy hrály na čas.)

Chlapecké družstvo (Tom Kubínek, Patrik Dobrovolný a Matěj Chlevišťan) mělo horší pozici, protože kluci měli větší konkurenci – 13 družstev, která byla rozdělena do třech skupin. Kluci vyhráli tři zápasy ve skupině a postoupili do finálové skupiny, kde je čekali těžší soupeři. S Val.Mez. A vyhráli 12:11, s Val.Mez. B 12:8, a Frýdlantem 9:8. Prohráli jen s Ostravou 5:15. Ten zápas se prostě nepovedl a rozhodl o tom, že kluci skončili na třetím místě. Družstva na prvním, druhém a třetím místě měla po jedné porážce a mezi nimi tedy rozhodoval poměr míčů.

Třetí družstvo, naši začínající – Karolínka Malá a Barborka Buczková, mělo největší konkurenci (32 družstev), a tak umístění na 24 místě je velmi dobré a věřím, že příště to bude ještě lepší.

                                                                                                                                             Jan Černý


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: