Mezinárodní videokonference

Ve středu 20.3. 2019 jsme měli možnost zúčastnit se International Video conference, ke které nás pozvalo nakladatelství Pearson spolu s BBC Worldwide. Tématem bylo představení školy zahraničním partnerům a srovnání jednotlivých škol. Vedoucím učitelem byl Brit Michael Brand, který celou akci monitoroval a řídil on-line. V naší sekci jsme komunikovali s žáky ze Slovenska, Polska, Ruska a Libanonu. Vše probíhalo v anglickém jazyce, vyučujícímu i ostatním žákům jsme všechno perfektně rozuměli a zjistili jsme, že moc velké rozdíly mezi našimi školami nejsou, nicméně máme jednu z nejlépe vybavených škol, kterou nám ostatní tak trochu záviděli. Dokonce jsme dostali domácí úkol, a to natočit krátké video o naší škole a sdílet ji na facebookové stránce BBC. Doufáme, že získáme nejvíc lajků!

Chtěli bychom poděkovat p. uč. Vlčkovi a Michalu Dobešovi z 9.A, kteří zajišťovali technické zázemí celé akce.

I. Bláhová