Tvoření adventních věnečků

V úterý 21. listopadu odpoledne jsme se již tradičně sešli s dětmi, rodiči, prarodiči a přáteli školy za účelem výroby věnců, které jsou ozdobou adventu. Letošní setkání zahájila floristka Iva Zástěrová, která nás inspirovala tvorbou několika variant adventních věnců, aby bylo z čeho vybírat a tvořit. Strávili jsme velmi příjemné odpoledne, díky němuž si děti zkrátily nekonečné čekání na příchod Štědrého dne.

Zájem rodičů s dětmi byl velký. Přišlo více než třicet pět dětí a jejich rodičů. Při vůni jehličí si každý mohl pochutnat na čaji či kávě a k tomu mohl zakousnout i malou dobrotu. Práce šla všem pěkně od ruky. Z připravených větviček různého druhu se nejprve omotalo a drátkem svázalo slaměné či polystyrenové kolečko a poté si každý, dle své představy a fantazie, zdobil samotný věneček. Nápadů bylo mnoho. Paní učitelky a rodiče se vzájemně inspirovali a doplňovali. Celkem jsme vyrobili 42 adventních věnců.

Myslíme si, že se nám podařilo společně prožít příjemné a vánoční atmosférou nabité odpoledne. Na závěr si každý odnesl domů nejen adventní věneček, ale i v sobě kousek té neopakovatelné předvánoční nálady. Poděkování patří všem, kteří tuto akci, materiál a malé občerstvení připravovali.

Přejeme Vám krásný adventní čas. Žáci a učitelé.