ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Lyžák v Tošovicích


Po dvou povětrnostně neúspěšných letech jsme před jarními prázdninami opět uskutečnili v tošovickém areálu lyžařský kurz pro začátečníky. Od pondělí 12. do pátku 16. února jezdilo do Tošovic 70 žáků převážně 1. stupně naučit se základům sjezdového lyžování a snowbordingu. Výcvik začínal odjezdem autobusem po 8. hodině od školy a končil návratem kolem 14. hodiny opět ke škole. Počasí nám tentokrát skutečně přálo, celý týden bylo pod nulou, takže se nám sněhové podmínky měnily jen minimálně. Všechny děti udělaly v lyžařských dovednostech velké pokroky, nakonec se všechny svezly na velkém vleku i na velkém kopci. Důležitější ale je, že je tento krásný zimní sport oslovil a všechny se těšily na další lekce. Za to patří dík nejen nadšení dětí, ale i práci instruktorů – panu učiteli Floríkovi, paní učitelce Floríkové a externím instruktorům Marku Vykovi, Honzům Nehybovi a Hanusovi a Aleně Šťastné. Úspěšný lyžák končí nejen usměvavými tvářemi žáků a jejich lyžařskými pokroky, ale i bez úrazů. I to se nám podařilo. Přes mrazivý týden nám dokonce nikdo ani neonemocněl! Za úspěšnou akcí stojí rovněž náš dlouholetý spolupracovník pan Jiří Král ze Skicentra Odry, který nám pomohl se skladováním lyží v areálu Heiparku a kolektiv kuchařek školní jídelny vedený paní Schwarzovou, který nám ochotně vydal obědy i v pozdější čas, než bývá obvyklé. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat panu Petru Vykopalovi, který nás svým autobusem vždy bezpečně a včas dopravil tam i zpět. Věřím, že nám bude přát počasí i příští rok, a my budeme moci nabídnout tento zdravý týden i dalším žákům.

                                                                                                                                             Jan Jursík, vedoucí kurzu


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: