ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2021/2022 » Kontakty na pedagogické pracovníky » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu » Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme


Světový den Downova syndromu v 5. B


Na 21. března připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění, které je způsobeno poruchou 21. chromozomu. Tento Světový den má i svůj vlastní symbol a tím je pár odlišných ponožek. Právě ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto celoživotního onemocnění – poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

Podporu lidem s Downovým syndromem jsme vyjádřili v pondělí 22. 3. Ptáte se, co jsme dělali? Nejprve jsme si vysvětlili, proč právě 21. 3. je „zvláštní“ den. Následně jsme se podívali na dokument o Míše, která tuto nemoc má. Dokument nesl název Downův syndrom – Dejte nám šanci. Po promítání následovala diskuze mezi dětmi, čím se Míša odlišuje od ostatních. Hezké na tom bylo, že sami žáci přišli na to, že vlastně Míša dělá stejné věci jako oni. I když někdy potřebuje s něčím pomoci, jako ovšem každý člověk. Dále jsme kreslili ponožky a na každou nožku oblékli jinou ponožku.

                                                                                                                                             D. Šindlerová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: