škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská

Učíme se starým řemeslům a zručnosti

V pracovních činnostech v 7. a 8. ročníku se letos snažíme obnovit řemesla a ruční práce, které začínají být mladou generací zapomínány. Začali jsme nejprve praktickým využitím zbytků vlny na výrobu bambulek, pak jsme přešli k drátkování, které se žákům líbilo, a proto si všichni vyrobili na Vánoce pro rodiče „stromeček štěstí“, který má do rodin přinést radost a klid. Nyní se věnujeme nácviku vyšívacích stehů – křížkovým stehem vyšíváme vánoční přání, která děti myslím doma hrdě předají svým rodičům či prarodičům. Chválím je za jejich vytrvalost, snahu i za překonání občasných nezdarů, vždyť žádný zkušený z nebe nespadl. Pochvalu i podporu si zaslouží i od Vás – rodičů, ta je pro ně tím nejkrásnějším ohodnocením.

Mgr. Lenka Pobočková