Školička pro předškoláky – 3.setkání 8.3.2017

Třetím setkáním nás provázelo povídání o tom, jak pejsek a kočička pekli dort. Žáci z 5. třídy na tabuli příběh nakreslili a předškoláčci mohli začít s procvičováním slovní zásoby, správné výslovnosti a vypravování, dále rozvíjeli svou pozornost, zrakové a sluchové vnímání.

A jelikož ve škole máme i pracovní činnosti a výtvarnou výchovu, pustili jsme se do práce. Kuchtíci si oblékli zástěrky, na hlavy si dali kuchařské čepice a ve skupinkách se přesunuli k lavicím, kde již byly připraveny potřebné suroviny k výrobě malého dortíku. Společným tvořením jsme trénovali jemnou motoriku, sebeobsluhu a společenská pravidla.

Byla radost pozorovat, jak jsou děti šikovné a zabrané do tvoření.

V příštím setkání děti a rodiče přivítají paní učitelky Iveta Zástěrová a Milana Floríková.