ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Setkání v anglickém jazyce


Ve středu 31. ledna 2018 naši školu navštívili studenti z různých států, kteří se zapojili do mezinárodního projektu EDISON pod záštitou Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České.

Jejich cílem bylo seznámit nás s jejich zemí a se zvyky typickými pro jejich kulturu. Přijeli k nám čtyři studenti: z Jordánska, Ruska, Brazílie a Indonésie. Všichni studovali angličtinu a pomocí ní se s námi dorozumívali. Chvilkami pro nás bylo těžké porozumět, ale zároveň to byla užitečná zkušenost. Každý z nich pro nás měl připravenou prezentaci, v ní krátká videa, obrázky a na konci vyprávění se nás vždy zeptali na kontrolní otázky.

Naší třídě se představil Jordánec a Ruska. Naučili nás pár slovíček ve svém jazyce a některá naše jména přepsali do jejich jazyka. Shodli jsme na tom, že si ceníme našeho poměrně jednoduchého písma. Arabština se totiž zdá dost těžká. Největším zážitkem pro nás bylo, když nás učili své národní tance a my je pak na oplátku učili polku.

Myslíme si, že se společné setkání velmi vydařilo.

                                                                                                                                             Míša Filipová a Jana Lelková, 9.B


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: