Setkání v anglickém jazyce

Ve středu 31. ledna 2018 naši školu navštívili studenti z různých států, kteří se zapojili do mezinárodního projektu EDISON pod záštitou Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České.

Jejich cílem bylo seznámit nás s jejich zemí a se zvyky typickými pro jejich kulturu. Přijeli k nám čtyři studenti: z Jordánska, Ruska, Brazílie a Indonésie. Všichni studovali angličtinu a pomocí ní se s námi dorozumívali. Chvilkami pro nás bylo těžké porozumět, ale zároveň to byla užitečná zkušenost. Každý z nich pro nás měl připravenou prezentaci, v ní krátká videa, obrázky a na konci vyprávění se nás vždy zeptali na kontrolní otázky.

Naší třídě se představil Jordánec a Ruska. Naučili nás pár slovíček ve svém jazyce a některá naše jména přepsali do jejich jazyka. Shodli jsme na tom, že si ceníme našeho poměrně jednoduchého písma. Arabština se totiž zdá dost těžká. Největším zážitkem pro nás bylo, když nás učili své národní tance a my je pak na oplátku učili polku.

Myslíme si, že se společné setkání velmi vydařilo.

Míša Filipová a Jana Lelková, 9.B