Projekt Krokus

V listopadu byly naší škole zaslány cibulky žlutých krokusů, které členové školního parlamentu spolu s žáky 4. B zasadili v okolí školy. Krokusy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa. Žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády v některých obsazených zemích nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Projekt žákům přibližuje tématiku šoa a zvyšuje povědomí o nebezpečí diskriminace, předsudků a fanatismu.

Projekt realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.