Ponožkový den

21. 3. 2017 naše škola podpořila Světový den Downova syndromu. Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení, které je způsobené ztrojením 21. chromozomu. A jelikož chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, zvolila organizace Down Syndrom International ponožky jako symbol tohoto dne. Všichni žáci i učitelé si oblékli nesourodý pár ponožek - na každou nohu úplně jinou. Ponožkový den poukazoval na to, že lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti a že všichni nejsme stejní, a to je právě úžasné.