POKOS na Pohořské

Ve čtvrtek 15. března proběhl na naší škole projekt POKOS – Příprava obyvatel k obraně státu. Akce proběhla ve spolupráci se Střední pedagogickou školou Anežky České v Odrách. Jednalo se o praktické ukázky ochranných prostředků obyvatel, střeleckého trenažéru, testu fyzické kondice a zásad první pomoci. Pak následovaly přednášky na téma ochrana obyvatel za mimořádných událostí. Celé dopoledne proběhlo v tělocvičnách obou škol, akce byla koncipována pro žáky 5. – 9. ročníku a pro žáky střední školy. Za přípravu a realizaci chci poděkovat vedení SPdg.Š Anežky České a oblastnímu vojenskému velitelství Armády ČR v Ostravě.

Jan Jursík