Paralympijský školní den

9. a 10. září v naší škole proběhl Paralympijský školní den pro všechny žáky. Jedná se o program Univerzity Palackého v Olomouci, Fakulty tělesné kultury na zvýšení povědomí o hendikepovaných lidech. Vyzkoušeli jsme si curling, goalball, bocciu a basketbal na invalidních vozíčcích. Součástí dne byla také beseda s paní Evou Kacanu, která získala zlatou a stříbrnou paralympijskou medaili ve vrhu koulí. Podívali jsme se i na záznam z paralympiády v Pekingu, ve kterém jsme viděli všechny sporty. Připravené aktivity na školním paralympijském dnu nás moc bavily a moc jsme si to užili.

Katka Milníčková, 9. A