škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně

Sběr starého papíru

Již od roku 2009 sbíráme pravidelně dvakrát ročně starý papír. I letos jsme v tradici pokračovali. Letošní sběr proběhl ve dnech 21.10. – 25.10.2019. Do sběru se zapojily jako vždy všechny třídy. Během týdne jsme nasbírali 8 580 kg velmi čistého a pěkně svázaného papíru. Vyhrála třída 8.B s 1158 kg, která nasbírala 68,1 kg na jednoho žáka. Na druhém místě byla třída 4.A, která nasbírala 59,6 kg na jednoho žáka a na třetím místě třída 7.B s 52,2 kg na jednoho žáka. Mezi jednotlivci první místo patří Gabriele Bočkové z 8.B , která s tatínkem do školy přivezla 885,4 kg papíru. Na druhém místě se umístil Daniel Král ze 4.A s 395,3 kg a třetí místo získal za pomoci svých rodičů téměř tradičně Ondřej Lukáš ze 7.A s 368,8 kg. Ocenili jsme i sourozenecké páry – Barbora a Dominik Valasovi (373,8 kg), Zuzana a Martin Štěpánkovi (320,4 kg) a Ondřej a Kristýna Tomšů (320 kg).

Děkujeme všem žákům a především rodičům, kteří papír přivezli. Děkuji také vybraným žákům třídy 9.B a 9.A , kteří při sběru každé ráno pomáhali (vážili, třídili, zapisovali, ukládali ) .Tříděním odpadu pomůžeme životnímu prostředí a vedeme děti k třídění. Zároveň díky finanční částce, kterou za sběr dostáváme zvelebíme dětem školní prostředí nebo zaplatíme dopravu na zajímavá místa.

Ing. Renata Šandová