Olympiáda v konverzaci v anglickém jazyce

V lednu proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Ve dvou kategoriích, 7. třída a 8. spolu s 9. třídou, se žáci podrobili několika úkolům: jako první přišel na řadu poslech, potom krátké představení, popis obrázků na vylosované téma a nakonec jsme žáky potrápili všetečnými otázkami na dané téma. Hodnotila se nejen přesnost, ale také slovní zásoba, použitá gramatika a rychlost reakce.

Ve stejných disciplínách soutěžili i naši reprezentanti v okresním kole, které se odehrálo v Novém Jičíně. V kategorii 7. tříd obsadil Štěpán Žůrek 6. místo a v kategorii 8. – 9. tříd se umístil Filip Šimíček na 12. místě. Oběma děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Irena Bláhová