Postup do krajského kola chemické olympiády

V pátek 2.3.2018 se žáci ZŠ Pohořská zúčastnili letos již druhé chemické soutěže. Po úspěchu v soutěži „O nejlepšího chemika republiky“ a postupu do celostátního kola, postoupili tři žáci také do okresního kola chemické olympiády v Novém Jičíně. Zde si porovnali své schopnosti s dalšími stejně úspěšnými žáky ze školních kol ZŠ a víceletých gymnázií celého okresu. Své znalosti prokazovali jak v teoretické, tak i v praktické části v laboratořích Gymnázia Nový Jičín. Letošní zadání bylo náročné, obzvlášť praktická část. Svědčí o tom fakt, že z 15 nejlepších žáků okresu se podařilo jen sedmi stát se úspěšnými řešiteli. Mezi nimi byli i všichni tři žáci naší školy Míša Filipová, Jana Lelková a Tomáš Lev. Jana se umístila na pěkném 5. místě, Tomáš na 6. místě a Míša Filipová postupuje dále do krajského kola v Ostravě z krásného 2.místa.

Děkujeme zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy v tomto nelehkém oboru.