Hodina moderní chemie

Ve čtvrtek 22.9.2016 se téměř všichni žáci naší školy zúčastnili motivační a naučné přenášky Hodina moderní chemie. Cílem sedmihodinového bloku bylo nalákat žáky na chemii , ukázat její význam a kouzlo. Studentky VŠCHT v Praze předvedly atraktivní pokusy jako výrobu střelného prachu, luminiscenci, využití suchého ledu, typy vytvořených hasících přístrojů, sloní pastu a především hrátky s tekutým dusíkem, které děti nadchnuly ze všeho nejvíce. Na závěr si každý žák odnesl zmrzlinu připravenou zmíněným našlehaným dusíkem. Motivační, výuková akce se všem dětem líbila a ukázala , že chemie může být i zábava.