ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2020/2021 » Kontakty na pedagogické pracovníky v průběhu mimořádných opatření » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská

Velmi úspěšní Mladí zoologové


Na soutěž v Zoo Ostrava se děti již tradičně těší. Letošní se týkala dravců, sov a sokolů. S dětmi jsme se pravidelně každý týden scházeli a připravovali, ty svědomitější s přípravou pokračovaly i doma.

A pak přišel den D – 13.11. 2019. Našich 13 dětí vítala zoo sychravým zamračeným dnem, ale nenechali jsme se deprimovat. Vyrazili jsme k voliérám s dravci a mohli tak pozorovat, jak supi, kondoři a orli snídají (jí co 4 dny). U sov jsme viděli totéž. Líbila se nám sovice sněžní, bílá severská vzácná sova. „Konečně jiná barva peří než hnědá,“ pomysleli jsme si. Přečetli jsme ještě texty u jednotlivých zvířat a soutěž mohla začít.

Během 25 minut musely 3-5 členné skupiny dětí zvládnout test s 15-18 poměrně těžkými otázkami, např. Jak se nazývá věda zabývající se ptáky, jak se jmenuje sova, která hrála v pohádce Tři oříšky pro Popelku, jak se nazývá ostrý výběžek na zobáku sokolů, jakým způsobem rozbíjí vejce orlosup, podtrhnout pravdivá tvrzení o sokolech, poznat siluety dravců v letu,“ atd.

Jak jsme uspěli? Skupina chlapců z 9. třídy – P. Vidlák, A. Pastorek, M. Polach se umístili na 28. místě ze 43 míst (163 družstev), kluci ze 7.B – J. Klučka, M. Elkner a O. Uvíra skončili na 20. místě ze 42 míst v konkurenci 157 družstev. Velkou radost nám však udělala děvčata z obou kategorií. Družstvo děvčat z 8. tříd ve složení Barbora Buczková, Hana Hejnešová a Kristýna Tomšů se umístilo lépe než dalších 150 družstev jejich kategorie, před nimi skončilo jen 13 lepších týmů. Od postupu do dalšího kola je dělily jen 2 body!!

A tým žákyň 7.A a 6.A – Anička Švánová, Alena Matějová, Aneta Kariková a Klárka Mynaříková dopadly ještě lépe – skončily na 10. místě, za nimi dalších 147 družstev jejich kategorie. Tato děvčata postoupila do dalšího kola soutěže a v sobotu 23.11. se utkala v zoo Ostrava s 9 dalšími družstvy. Dívky nepodcenily přípravu ani na toto kolo soutěže, dokázaly postoupit ze svého 10. místa o 4, tedy na místo šesté. Holky – gratulujeme!

                                                                                                                                             Lenka Černá


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: