ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Soutěž Mladý zoolog 2017


Soutěž vyhlašuje zoologická zahrada Ostrava určitě už 30 let a žáci naší školy se jí už 15 let zúčastňují. Jde o soutěž 3-5 členných kolektivů dětí ze 2 kategorií – mladší žáci jsou z 6. a 7. tříd, ti starší pak z 8. a 9. tříd. Každoročně je vyhlášeno zajímavé téma a děti se svými učiteli mají 4-5 týdnů na to, aby si sehnali literaturu, pročetli alespoň některé odkazy na internetu, udělali si poznámky a absolvovali školní kolo. Otázky pro školní kolo si sestavuje učitel přírodopisu sám. Ti, kteří znají alespoň 50 % otázek školního kola se kvalifikují do kola dalšího, které se odehrává přímo v ostravské zoologické zahradě. Cestovné dětem hradí školní sportovní klub, vstupné do zoo je zdarma.

Letošním tématem byli Lichokopytníci – čili koně, osli, zebry, nosorožci a tapíři. Dověděli jsme se, že divocí koně a osli afričtí ve volné přírodě už nežijí, všech 5 druhů nosorožců, 3 ze 4 druhů tapírů, některé druhy zeber a oslů jsou vedeni v mezinárodní Červené knize ohrožených živočichů jako ohrožení či kriticky ohrožení. Bohužel, je to hlavně člověk a jeho mnohdy bezohledné a nezákonné chování, které přivedlo například tato nádherná a majestátní zvířata na pokraj vyhubení.

9. 11. 2017 jsme tedy s 15 žáky přijely do zoo, abychom změřili síly s několika stovkami dalších družstev (ano, čtete správně, soutěží se totiž celý týden) a samozřejmě, abychom si také prohlédli zde chované lichokopytníky a další zvířata. Letošní zážitky ze zoo byly doslova nevšední.

Jak jsme dopadli? Skupina děvčat z 9.A – jmenovitě Alena Bočková, Kristýna Kuchařová, Míša Mašková, Míša Šandová a Klára Šímová obsadila pěkné 22 místo z celkového počtu 53 míst. Družstvo žáků 9.B vedl kapitán Tomáš Lev, který se obklopil děvčaty – Míšou Filipovou, Kristýnou Tomčíkovou, Eliškou Šírovou a Nikolou Šenkovou – a udělal dobře, protože toto družstvo skončilo na velmi pěkném 9. místě (z 53 míst). Nejlépe se však umístili žáci sedmých tříd, kdy družstvo ve složení Vladislava Burischová, Jan Bláha, Jakub Krayzel, Adam Pastorek a Matěj Žila obsadilo krásné 5. místo ze 48 míst! Všem žákům gratulujeme a věříme, že se i v příštích letech najdou děti, kterým příroda není lhostejná, a kteří budou naši školu reprezentovat alespoň tak dobře, jako to dělali 4 roky právě žáci 9. tříd.

                                                                                                                                             Lenka Černá, Radka Březíková


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: