Postup do celostátního kola soutěže mladých chemiků

V pátek dne 26. ledna 2018 jsme se zúčastnili dalšího kola chemické soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2018. O postup do celostátního kola bojovalo deset nejlepších soutěžících z minulého kola. Mezi nimi i my: Tom Lev, Jana Lelková a Míša Filipová. Tentokrát jsme nepsali testy ve třídách jako minule, ale soutěžili jsme v laboratoři. Na vypracování pokusů jsme měli 90 minut a potom jsme už jen čekali na vyhodnocení výsledků. Nervózní jsme byli nejen my, ale i náš doprovod paní učitelka Šandová.

Tom se umístil na krásném 8. místě a odnesl si naučnou knihu a sluchátka. Míša vyhrála hodinky za nádherné 3. místo a Jana skončila na úžasném 2. místě a dostala externí disk. Obě se v červnu podíváme do Pardubic, kde proběhne celostátní kolo.

Všichni bychom chtěli poděkovat paní učitelce Šandové za to, že se s námi připravovala.

Míša Filipová a Jana Lelková