škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská

Postup do celostátního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

V pátek dne 17. ledna 2020 jsme se zúčastnili dalšího kola chemické soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2020. O postup do celostátního kola bojovalo deset nejlepších soutěžících z minulého kola, které proběhlo v prosinci. Mezi nimi naši žáci Katka Bazalová a Michal Vrábel. Toto kolo se odehrávalo v laboratořích. Michal se nakonec umístil na pěkném 6. místě a odnesl si sluchátka. Katka skončila na krásném prvním místě a získala kameru. Po sečtení bodů z praktické a teoretické části z minulého kola se Katka umístila nakonec na celkovém druhém, postupovém místě z 81 soutěžících a v červnu se podívá do Pardubic, kde proběhne celostátní kolo.

Ráda bych poděkovala všem žákům, kteří se na soutěž připravovali za vzornou reprezentaci školy a přípravu. Katce budeme držet palce v celostátním kole.

R. Šandová