ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2020/2021 » Kontakty na pedagogické pracovníky v průběhu mimořádných opatření » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu » Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme

Oblastní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2019-20


Ve středu 11. 12. 2019 jsme se již po sedmé zúčastnili 8. oblastního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve SPŠ Hranice. Soutěž je pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. Akce probíhá pod patronátem Agrofert Holdingu, Svazu chemického průmyslu a UP Pardubice. Cílem soutěže je představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi. Letos se soutěže zúčastnilo 81 žáků z 27 škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nimi byli i naši deváťáci Kateřina Bazalová, Michal Vrábel a Kateřina Milníčková. Všichni dosáhli velmi pěkného výsledku. Katka Milníčková se umístila na 11. místě , Katka Bazalová na 6. místě a Michal Vrábel na 5. místě z 81 soutěžících. Prvních 10 žáků postupuje 17. 1. 2020 do druhé části, kde si vyzkouší své praktické dovednosti v chemických laboratořích. Po sečtení všech získaných bodů z praktické i teoretické části první tři žáci postoupí do celostátního kola, které se tradičně uskuteční v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Kromě získaného dobrého pocitu žáci dostali i hodnotné ceny od sponzora soutěže společnosti Precheza a.s., Přerov. Všem žákům děkuji za přípravu a vzornou reprezentaci školy a Katce s Michalem budeme držet palce v praktické části soutěže.

                                                                                                                                             Renata Šandová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: