Oblastní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2018/19

Ve středu 12. 12. 2018 jsme se již po šesté zúčastnili 7. oblastního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve SPŠ Hranice. Soutěž je pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. Akce probíhá pod patronátem Agrofert Holdingu, Svazu chemického průmyslu a UP Pardubice. Cílem soutěže je představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi. V minulém školním roce jsme v této soutěži dosáhli vynikajícího úspěchu. V celostátním kole získala naše žákyně 4. místo. Letos se soutěže zúčastnilo 72 žáků z 22 škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nimi byli i naši deváťáci Daniel Žaba a Juraj Hrčiak. Oba dosáhli velmi pěkného výsledku. Danek se umístil na 13. místě a Juraj na 8. místě. Prvních 10 žáků postupuje 25. 1. 2019 do druhé části, kde si vyzkouší své praktické dovednosti v chemických laboratořích. Po sečtení všech získaných bodů z praktické i teoretické části první tři žáci postoupí do celostátního kola, které se uskuteční v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Kromě získaného dobrého pocitu žáci dostali i hodnotné ceny od sponzora soutěže společnosti Precheza a.s., Přerov. Oběma klukům děkuji za přípravu a vzornou reprezentaci školy a Juráškovi budeme držet palce v praktické části soutěže.

R. Šandová