Výborné výsledky v soutěži Hledáme nejmladšího mladého chemika ČR – teoretická část

Ve středu 13.12.2017 jsme se již tradičně zúčastnili oblastního kola 6. ročníku celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve SPŠ Hranice. Soutěž je pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. Akce probíhá pod patronátem Agrofert Holdingu, Svazu chemického průmyslu a UP Pardubice. Cílem soutěže je představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi. V minulém školním roce se dokonce dvě naše žákyně dostaly do celostátního kola.

Letos se soutěže zúčastnilo 73 žáků z 26 škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nimi byli i naši deváťáci Jana Lelková, Michaela Filipová a Tomáš Lev . První část byla o teoretických znalostech. Všichni tři naši žáci se dostali do první desítky a postupují do dalšího kola praktické části soutěže, která proběhne 26.1.2018. Tomáš se umístil na pěkném 7. místě, Míša na 4. místě a Jana Lelková si vybojovala krásné 2. místo.

Kromě dobrých pocitů si žáci odnesli i hodnotné ceny –fotoaparát, externí disk, hlavolamy a společenskou hru od sponzora soutěže společnosti Precheza.a.s. Přerov. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy a držíme palce v praktické části soutěže, která je může posunout do celostátního kola, které se koná v červnu v Pardubicích.

Touto cestou chci také pochválit další žáky, kteří se pečlivě připravovali na soutěž, ale do oblastního kola nepostoupili (mohou se zúčastnit pouze tři žáci). Pochvalu si zaslouží Viktorie Janošová, Daniel Pavelec, Michaela Šandová, Michaela Mašková, Sára Tvrdoňová, Alena Bočková. a Kristýna Vidláková. Děkuji všem za snahu a strávený čas s chemií.

Více o soutěži si můžete přečíst v článku SPŠ Hranice: https://spshranice.cz/seznam-aktualit

R.Šandová