ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

1. a 2. místo oblastního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR a postup dvou žákyň do celostátního kola


Ve středu 1. 2. 2017 jsme se po úspěších z minulých let znovu zúčastnili oblastního kola 6. ročníku celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve SPŠ Hranice. Soutěž je určena pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. Cílem soutěže je představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi. V minulých ročnících jsme se dostali již třikrát do celostátního kola. Letos se soutěže zúčastnilo 62 žáků z 23 základních škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. První část byla o teoretických znalostech. Všichni tři naši žáci dosáhli velmi dobrého výsledku. Standa Horák se umístil na 14. místě, Míša Horáčková na velmi pěkném 4. místě a Lea Chrástecká vybojovala krásné 2. místo.

Prvních 10 žáků postoupilo do druhé části, kde si vyzkouší své praktické dovednosti v chemických laboratořích. Po sečtení všech získaných bodů z praktické i teoretické části první tři žáci postoupí do celostátního kola, které se uskuteční v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

V pátek 24.2.2017 proběhla na SPŠ Hranice tedy druhá – praktická část oblastního kola celostátní soutěže žáků 9.roč. základních škol Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR.

Naše dvě žákyně devátého ročníku – Míša Horáčková a Leona Chrástecká z první „top“ desítky si vyzkoušely své praktické dovednosti v chemických laboratořích. Holkám se vedlo jak nejlépe to šlo. Míša Horáčková získala nejvíce bodů ze všech zúčastněných a umístila se na 1. místě. Leona Chrástecká se umístila hned za Míšou na krásném 2. místě. Obě děvčata tak postupují do celostátního kola, které se uskuteční 13.6.2017 v Pardubicích . Obě děvčata si kromě diplomu a dobrého pocitu odnesla tiskárnu a dron od sponzora soutěže společnosti Precheza, a.s.Přerov. Oběma žákyním děkuji za příkladnou reprezentaci školy a budeme jim držet palce v celostátním kole.

                                                                                                                                             Renata Šandová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: