Exkurze do firmy Mateiciuc

14.5 a 21.5.2018 navštívili žáci devátých ročníků firmu Mateiciuc. Exkurze se skládala ze dvou částí. V první hodině se žáci usadili do velké společenské místnosti, kde se dozvěděli informace a zajímavosti z historie a současnosti této firmy ( co firma vyrábí ,do kterých zemí výrobky vyváží, jaká je struktura firmy atd.). Žáci si mohli výrobky prohlédnout a oživili si základní znalosti z hodin chemie o materiálech PVC a PE, které firma zpracovává.

V druhé hodině strávené ve firmě si studenti prošli výrobní haly s různými vytlačovacími a vstřikovacími stroji. Zaujala je výroba profilů a hlavně granulát (polymer), ze kterého se výrobky vyrábí. Děkujeme panu řediteli Ing.L.Šandovi, že se nám po celou dobu věnoval, vše žákům trpělivě vysvětloval a odpovídal na jejich dotazy.