Na nejlepší sběrače lesních plodů čekal výlet do záchranné stanice v Bartošovicích

Stejně jako loni se děti z 1. stupně aktivně zapojily do sběru kaštanů, žaludů, bukvic a jiných lesních plodů. I přesto, že letos byla úroda lesních plodů o něco menší, zabralo nám přesné vážení na opravdové myslivecké váze, se kterou se jednotlivé třídy detailně seznámily, více než dvě hodiny. A k nemalému překvapení všech zúčastněných si při společném vyhodnocení vybojovali 1. místo žáci z 3. A, kteří nasbírali neuvěřitelných 287 kg. Celkem se nám podařilo poslat do lesa 521 kg lesních plodů. Odměnou pro třídy byly drobnosti - kalendáře, pohlednice, sladkosti atd.

Pro 10 nejlepších sběračů byl připraven výlet s komentovanou prohlídkou do Záchranné stanice v Bartošovicích. Výlet se uskutečnil 19. 11. 2015. Ráno už v šatně čekali tito nejlepší sběrači: František Šnajdr, Anita Firouzi, Martin Horáček, Matěj Dvorský, Lucie Dvorská, Ondra Lukáš, Matyáš Elkner, Aneta Kariková, Štěpánka Šindlerová a Matěj Románek. Děti si užily zajímavé dopoledne. Vítězům gratulujeme a všem dětem a jejich rodičům za sběr děkujeme. Poděkování patří také mamince paní Janě Firouzi, která nám pomohla děti do stanice dopravit.

Dagmar Šindlerová