Projekt Krokus

27.11.2018 žáci 5.B spolu s paní učitelkou Šindlerovou zasadili v okolí školy cibulky žlutých krokusů. Cibulky jsme získali z projektu, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Krokusy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa. Žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády v některých obsazených zemích nosit. Cibulky krokusů by měly vykvést koncem ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. ledna). Projekt žákům přibližuje tématiku šoa a zvyšuje povědomí o nebezpečí diskriminace, předsudků a fanatismu.