ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Projekt Krokus


27.11.2018 žáci 5.B spolu s paní učitelkou Šindlerovou zasadili v okolí školy cibulky žlutých krokusů. Cibulky jsme získali z projektu, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Krokusy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa. Žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády v některých obsazených zemích nosit. Cibulky krokusů by měly vykvést koncem ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. ledna). Projekt žákům přibližuje tématiku šoa a zvyšuje povědomí o nebezpečí diskriminace, předsudků a fanatismu.


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: