» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2021/2022 » Kontakty na pedagogické pracovníky » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu » Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme

Keramické tvoření

Mnozí z nás slaví každoročně 14. února Svátek zamilovaných. I nejmenší děti chtějí vyjádřit svou lásku, hlavně rodičům. Chtěly jsme jim pomoci s výrobou dárků pro maminky a tatínky, proto jsme připravily pro nejmenší keramickou dílnu.

Vlastnoručně vyrobené srdíčko určitě potěší!

Děti jsme seznámily s postupem při zpracování hlíny, ukázaly jsme jim, k čemu slouží jednotlivé nástroje pro výrobu keramiky, jak vypadá pec, v níž se keramika vypaluje.

Pak jsme se pustili do vlastní práce. Byly jsme příjemně překvapeny nápaditostí a tvořivostí dětí. Při této činnosti žáci nejen rozvíjeli svou představivost, procvičovali si i drobnou motoriku.

Po prvním výpalu, při kterém byly výrobky vypáleny na střep, si děti vyzkoušely práci s glazurou. Naglazurovaná dílka putovala do pece podruhé - na ostrý výpal.

Děti byly nadšené z finálních výrobků, mnohdy mile překvapené, co z původní ,,hliněné placky,, nakonec vzniklo.

Z dárečků měli radost nejen samotní malí výrobci, ale zcela jistě i obdarovaní.

Bc. Lucie Malcherová, Bc. Marcela Vavrlová