Návštěva Katovny v Odrách

Jako malou odměnu za pěkné výtvarné ztvárnění skřítků Prutníčků a loupežníka Šimáka (podle přečtené pověsti), jsem se rozhodla vzít žáky 5.A, 5.B a 6.B do oderské Katovny, kde si mohli skřítky Prutníčky prohlédnout tzv. naživo a srovnat je se svými výtvarnými díly. Vyslechli si rovnou také pověst i pravdivý příběh o loupežníku Šimákovi, četníku Bruderovi a prohlédli si mučírnu, kde je nejvíce zaujal skřipec a samozřejmě i pobyt v kládě sklidil úspěch. Děkujeme paní Horáčkové a panu Wiltschovi za poutavý výklad a věříme, že se zase někdy uvidíme.

Mgr. Lenka Pobočková