ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

„Školní hvězda“ ochrany přírody – Kristýnka Tomšů z 5.A


nedávno za mnou přišla žákyně 5. tř. naší školy a vylíčila mně, jakým způsobem pro sdružení Prales dětem z Brna získala nějaké peníze. Byla jsem velmi mile překvapena její samostatností a nápadem. Peníze jsme poslali na účet sdružení, dopis, který jim Kristýnka napsala, přikládám.

Přeji nám všem, aby takovýchto dětí přibývalo. Možná bychom jim měli my dospělí jít příkladem! S kvalitou životního prostředí , když už nic jiného, stojí a padá také kvalita našeho života...

L. Černá 2.2. 2017

Dobrý den,

jmenuji se Kristýna Tomšů a chodím do 5. třídy ZŠ Pohořská v Odrách. S vámi (zástupci sdružení Prales dětem) jsem se setkala na besedách u nás ve škole. Také jsem si začala pravidelně kupovat váš časopis. Celý ho přečtu a z fotek uprostřed si lepím velký plakát do pokojíčku. Jsem velmi smutná, když čtu, jak lidé ubližují třeba orangutanům, tygrům, karetám, slonům, nebo dokonce jak jedí papuchalky, zabíjejí rajky kvůli peří a vypalují pralesy kvůli plantážím palmy olejné. Četla jsem, jak některé děti i dospělí svojí prací vydělají peníze a pošlou je vám, abyste i pro nás chránili prales a oceán před chamtivými lidmi.

Tak jsem si řekla, že se pokusím nějaké peníze také vydělat. Začala jsem obcházet sousedy v naší ulici a nabízela jsem jim plastové podložky pod hrnky, korálky nebo venčení psa. Seznámila jsem je s nejhoršími případy ničení pralesa a týrání zvířat, které jsem si vystřihla z vašich časopisů. Některým sousedkám dokonce vyhrkly slzy! Těm jsem dala i váš nový časopis. Řekla jsem jim, že jejich peníze pošlu vám, a vy že za ně pomůžete přírodě na Sumatře.

Jak to dopadlo? Sousedé si objednávali moje výrobky (ani jsem je nestačila vyrábět), některým jsem vyvenčila psa. Celkem jsem vydělala 800 Kč, které vám složenkou posílám.

Děkuji vám za vaši práci a přeji hodně štěstí, úspěchů a další kus zachráněného pralesa.

Odry 4.1. 2017 Kristýna Tomšů


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: