ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Halový pětiboj v Havířově


Ve středu 25. listopadu jsme jeli na další lehkoatletické závody, tentokrát do Havířova. Jednalo se o halový pětiboj v disciplínách Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Soutěžilo se v těchto disciplínách: hod medicinbalem, trojskok snožmo, skok přes švihadlo, sedy-lehy a driblink s basketbalovým míčem. V soutěži startovalo 16 družstev z Moravskoslezského kraje, družstvo tvořili 4 chlapci a 4 dívky. Vzhledem k tomu, že se připravujeme na lehkoatletický vrchol sezóny, kterým bude na jaře okresní kolo OVOV, jehož budeme pořadateli, vzali jsme tentokrát na zkušenou další 4 děvčata a jednoho nováčka mezi chlapci. Soutěž probíhala v městské hale v Havířově ve výborném tempu i atmosféře, takže cca ve 13 hodin bylo hotovo. Nám se moc nevydařila hned první disciplína – hod medicinbalem -, takže jsme se od té doby celé závody pohybovali ve druhé polovině startovního pole. Přestože se všichni naši závodníci snažili o co nejlepší výkony a nic neošidili, velká ztráta z 1. disciplíny se nám v poli velmi vyrovnaných družstev už nepodařila napravit a obsadili jsme konečné 14. místo. Ani to by nás však nemělo odradit, naopak všichni naši závodníci zjistili, kde mají slabiny, a viděli, jak vypadají jednotlivé disciplíny ve špičkovém provedení. Věřím, že budou pokračovat v přípravě na jarní závody tak, jak jsme se domluvili, a jejich příklad přivede do družstva další spolužáky, kteří zvýší konkurenci. Naši reprezentanti určitě neudělali žádnou ostudu a dnešní závody jim dali důležitou zkušenost a určitě i elán do budoucna. Reprezentovali nás Karolína Malá, Karolína Dimiděnková, Sandra Kostková, Míša Filipová, Jirka Král, Dominik Petřek, Honza Grešák a Milan Doležal. Všem chci poděkovat a poblahopřát k výkonům a těším se na další spolupráci, protože v letošním ročníku OVOV můžeme nasadit až 24 závodníků. Určitě bych rád tuto kvótu vyčerpal.

                                                                                                                                             Jan Jursík


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: