ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Florbalistky 1. stupně zopakovaly loňské prvenství v okrese!!!


Dne 24.11.2017 odehrály naše nejmladší florbalistky v Kopřivnici okresní kolo ČEPS Cup. V našem okrese byla účast 7 týmů, což je nejvíce v Moravskoslezském kraji. Hrálo se ve dvou skupinách a jen vítěz mohl postoupit do finále. A to bylo tentokrát mnohem těžší a především kopřivnické školy nás potrápily.

První zápas jsme hráli s domácí školou (Emilky) a bohužel se projevila naše nerozehranost. I když jsme vedli 3:0, zůstalo plno vyložených šancí neproměněných a málem nás to v závěru mohlo mrzet. Emilky důrazem před brankou srovnaly a situaci zachránila brankářka Petra Bazalová svým dvojzákrokem a udržela remízu 3:3.

Po této remíze bylo jasné, že o postupu do finále rozhodne lepší skóre. Následoval zápas se ZŠ Trojanovice a zde naše děvčata už lépe proměnily šance a dokázaly zvítězit 8:1.

Poslední zápas ve skupině s Tygřicemi z Hladkých Životic, který měl ještě malé začátečnice, byl jasně nasměrován na co nejvyšší skóre a to se opravdu povedlo! Vítězství 16:0 nás poslalo do finále proti kopřivnickým Alšovačkám.

A opravdu to bylo finále s obrovským nasazením obou týmů. Nad fyzicky zdatnějšími atletkami soupeřek rozhodoval florbalový um našich děvčat a dostali jsme se do vedení 1:0 i 2:1, ale Alšovačky opět srovnaly. Nakonec rozhodly přesné nahrávky našeho týmu a pohotová střelba dua Adéla a Rozálie určila konečné skóre 8:2!!!

Pohořačky s konečným skóre ze 4 zápasů 35:6 si tak zajistily postup do krajského finále, které se odehraje v prosinci v Ostravě za účasti pěti vítězů z okresů Moravskoslezského kraje.

Naši školu reprezentovala tato děvčata: 5.A - Petra Bazalová, Sára Murinová, Michaela Šubrtová, Anna Švánová, Tereza Kubínková, Petra Orságová, Kristýna Nguyenová, 4.A - Rozálie Janošová, 4.B - Adéla Hrnčířová a Anita Firouzi.

Děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy i města a přeji mnoho zdaru v krajském finále! Dále děkuji Janě Firouzi a Jiřímu Kubínkovi za pomoc s odvozem a celkovou podporu, organizátorům turnaje, výborným rozhodčím, všem florbalovým sponzorům a především všem našim oderským trenérům za vedení dětí a pochopitelně kolegům a rodičům za podporu sportu.

O turnaji více na:

www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly

O našem týmu na:

www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/turnaj/tym/1339

                                                                                                                                             Marcel Vlček


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: