Florbalistky 1. stupně zopakovaly loňské prvenství v okrese!!!

Dne 24.11.2017 odehrály naše nejmladší florbalistky v Kopřivnici okresní kolo ČEPS Cup. V našem okrese byla účast 7 týmů, což je nejvíce v Moravskoslezském kraji. Hrálo se ve dvou skupinách a jen vítěz mohl postoupit do finále. A to bylo tentokrát mnohem těžší a především kopřivnické školy nás potrápily.

První zápas jsme hráli s domácí školou (Emilky) a bohužel se projevila naše nerozehranost. I když jsme vedli 3:0, zůstalo plno vyložených šancí neproměněných a málem nás to v závěru mohlo mrzet. Emilky důrazem před brankou srovnaly a situaci zachránila brankářka Petra Bazalová svým dvojzákrokem a udržela remízu 3:3.

Po této remíze bylo jasné, že o postupu do finále rozhodne lepší skóre. Následoval zápas se ZŠ Trojanovice a zde naše děvčata už lépe proměnily šance a dokázaly zvítězit 8:1.

Poslední zápas ve skupině s Tygřicemi z Hladkých Životic, který měl ještě malé začátečnice, byl jasně nasměrován na co nejvyšší skóre a to se opravdu povedlo! Vítězství 16:0 nás poslalo do finále proti kopřivnickým Alšovačkám.

A opravdu to bylo finále s obrovským nasazením obou týmů. Nad fyzicky zdatnějšími atletkami soupeřek rozhodoval florbalový um našich děvčat a dostali jsme se do vedení 1:0 i 2:1, ale Alšovačky opět srovnaly. Nakonec rozhodly přesné nahrávky našeho týmu a pohotová střelba dua Adéla a Rozálie určila konečné skóre 8:2!!!

Pohořačky s konečným skóre ze 4 zápasů 35:6 si tak zajistily postup do krajského finále, které se odehraje v prosinci v Ostravě za účasti pěti vítězů z okresů Moravskoslezského kraje.

Naši školu reprezentovala tato děvčata: 5.A - Petra Bazalová, Sára Murinová, Michaela Šubrtová, Anna Švánová, Tereza Kubínková, Petra Orságová, Kristýna Nguyenová, 4.A - Rozálie Janošová, 4.B - Adéla Hrnčířová a Anita Firouzi.

Děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy i města a přeji mnoho zdaru v krajském finále! Dále děkuji Janě Firouzi a Jiřímu Kubínkovi za pomoc s odvozem a celkovou podporu, organizátorům turnaje, výborným rozhodčím, všem florbalovým sponzorům a především všem našim oderským trenérům za vedení dětí a pochopitelně kolegům a rodičům za podporu sportu.

O turnaji více na:

www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly