ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Žákyně 1. stupně - vítězky krajského finále ve florbalu!!!


Dne 30.1.2017 odehrály naše nejmladší florbalistky v Ostravě-Dubině krajské finále, za účasti 4 týmů z Moravskoslezského kraje. Ve finále mělo startovat 5 družstev, ale před turnajem se ZŠ Opava, Otická omluvila pro nemoc.

První zápas jsme hráli se zástupcem okresu Bruntál - Vlaštovky z Horního Benešova a bylo vše v naší režii. I když se téměř pořád hrálo na soupeřově polovině, byl to „festival“ neproměněných šancí. Situaci zachránila nejmladší Adélka Hrnčířová svým hattrickem a zajistila vítězství 3:0.

Následoval zápas s Pěšačkami ze Základní školy Ostrava-Muglinov, Pěší (naše „ubytovna“ na turnaji Ostrava Cup). Pohodové utkání, kde se ve střelbě našly i ostatní hráčky a dokázaly zvítězit 6:1.

Následoval poslední zápas s nejtěžším soupeřem z Dolní Lhoty u Ostravy, který měl velké a důrazné děvčata. Utkání bylo bojovné a odehrané s vysokým nasazením. Naštěstí rozhodl větší um našich florbalistek a výborný výkon brankářky Adély Lánské v závěrečném náporu soupeřek. Vítězství 2:1 určilo florbalové mistryně Moravskoslezského kraje v Poháru základních škol.

Děvčata si tak zajistila postup do Národního finále Východ, které se odehraje 24.3.2017 v Olomouci za účasti 8 finalistů z celé Moravy, Vysočiny, Pardubicka a Hradce Králové.

Naši školu reprezentovala tato děvčata: 5.A - Adéla Lánská, Nina Hrnčířová, Nathalie Axmannová, Veronika Vičánková, Marie Veselá, 4.A - Sára Murinová, 3.A - Rozálie Janošová, 3.B - Adéla Hrnčířová.

Opět děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy i města a přeji mnoho zdaru v národním finále! Dále děkuji René Hrnčířovi za pomoc s odvozem, focení a celkovou podporu, organizátorům turnaje v čele s Radomírem Mrázkem, výborným rozhodčím, všem florbalovým sponzorům a především všem našim oderským trenérům za vedení dětí a pochopitelně kolegům a rodičům za podporu sportu.

                                                                                                                                             Marcel Vlček

Více na: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: