ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Čeps Cup - Florbalistky 1. stupně třikrát po sobě mistr okresu!!!


Dne 2.11.2018 odehrály naše nejmladší florbalistky v Kopřivnici okresní kolo ČEPS Cup. V našem okrese byla účast 8 dívčích týmů. Hrálo se ve dvou skupinách a jen vítěz mohl postoupit do finále.

První zápas a nejtěžší ve skupině byl s Tygřicemi z Hladkých Životic, ale než se soupeř rozkoukal, už jsme vedli 4:0. Tento nástup byl důležitý a určil skóre 7:1. Následoval zápas se ZŠ JAK Fulnek, kde bylo těžké se prosadit proti běhavým dívkám z Fulneku, ale rozhodla pohotová střelba a výsledek 5:0. No a do finále nás poslal pohodový zápas s kopřivnickými Alšovačkami, který skončil 9:0.

Ve finále nás čekaly domácí Emilky a hrálo se s obrovským nasazením obou týmů. V úvodu se pohotovou střelbou dostal do vedení 0:2 náš soupeř, ale ještě do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Nakonec rozhodly přesné nahrávky našeho týmu a zkušenost dua Adéla a Rozálie určila výsledek 8:5!

Pohořačky s konečným skóre ze 4 zápasů 29:6 si tak zajistily postup do krajského finále, které se odehraje v Ostravě za účasti vítězů z okresů Moravskoslezského kraje. Vloni naše děvčata vyřadil až v národním finále Lutín, jejichž děvčata skončila na prvním místě v republice!

Naši školu reprezentovala tato děvčata: 5.A - Rozálie Janošová, 5.B - Adéla Hrnčířová a Anita Firouzi, které jsou již trojnásobné mistryně okresu, jelikož hrají od 3. třídy, dále 5.A - Hedvika Králová, Barbora Valasová, 5.B - Jesica Kyselá a Terezie Románková, naše dvě brankářky a ze 4.A - Aneta Němcová.

Děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy i města a přeji mnoho zdaru v krajském finále! Dále děkuji Janě Firouzi za pomoc s odvozem a celkovou podporu týmu, organizátorům turnaje, výborným rozhodčím, všem florbalovým sponzorům a především všem našim oderským trenérům za vedení dětí a pochopitelně kolegům a rodičům za podporu sportu.

O turnaji více na:www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly

O našich děvčatech na:https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/turnaj/tym/1285/

Také kluci se zúčastnili tohoto turnaje. V novém Jičíně skončili na druhém místě, které bylo nepostupové. Školu reprezentovali: Daniel Karika, Dominik Pavelec (4.A), František Šnajdr, Lukáš Pastorek (5.A) a Ladislao Holiš, Radim Šenk, Matěj Choreň (5.B).

                                                                                                                                             Marcel Vlček


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: