Exkurze do ZOO

V úterý 17. 5. 2016 se 43 našich žáků páté až deváté třídy vydalo na exkurzi do ZOO v Ostravě.

Děti absolvovaly jeden ze dvou výukových programů, ti mladší Výlet do Afriky, starším byl určen program Evoluce. Programy byly interaktivní, děti spolupracovaly s lektorkou a mohly si „ohmatat“ třeba lebku gorily, srst lišky, prohlédnout kosti hrocha, atd. Navíc v programech zazněly také informace o tom, jak lidé ničí a devastují přírodu za účelem zisku už celá staletí!

Poté se žáci rozutekli po ZOO. Bylo nač se dívat, co číst a obdivovat. Zvířata v nových výbězích a akváriích, nový pavilon Evoluce a také místní safari, kam nás dovezl vláček a my mohli vidět žirafy, antilopy, osly aj. kopytníky přímo v terénu. Navíc v celé zahradě zrovna kvetly nádherné rododendrony a azalky, kterých je právě ve zdejší ZOO nejvíce druhů v rámci České republiky. Kromě nových poznatků a zážitků se zvířaty si žáci posilovali svalstvo ve zdejší přírodní posilovně. Na úplný závěr jsme „vzali útokem“ prodejnu suvenýrů a pak už hurá domů.

Navzdory chladnějšímu počasí se nám výlet do ZOO po všech stránkách vydařil.

Lenka Černá