škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská

Praktická výuka na střední škole

V úterý 17. prosince 2019 jsme jako žáci devátých tříd dostali možnost navštívit Střední školu Odry. Paní učitelky se svými žáky nám představily nejprve obor kadeřník a později i obor masér. Po příchodu se nás hned ujaly kadeřnice, u kterých jsme si mohli nechat umýt, vyfoukat a někteří i vyžehlit nebo navlnit vlasy. Paní učitelka nám také předala pár rad jak správně pečovat o své vlasy.

Potom jsme se přesunuli do budovy, kde se vyučuje praxe oboru masér. Během toho, co si někteří žáci nechali udělat masáž, jsme se dozvěděli základní informace o masérství a sami jsme byli překvapeni, kolik různých druhů masáží existuje. Odpočatí jsme potom vyrazili zpátky do školy. Celé dopoledne jsme si moc užili a děkujeme za možnost vyzkoušet si obory této školy.

Kateřina Bazalová