Exkurze na SŠ v Odrách – do oborů kadeřnice a masérka

V rámci dne otevřených dveří (13. 12.)jsme se třídou 7.B, jejíž žáci projevili do budoucna zájem o některé učební obory s maturitou, navštívili Sš v Odrách, kde jme se zašli podívat na praxi k třeťákům, kteří se zde učili v oboru rekondiční a sportovní masér/ka. Mile nás překvapilo vybavení učebny a poutavý hodnotný výklad paní mistrové, která nám vysvětlila nejen vše, co se oboru týká, ale ukázala nám i různé druhy masáží, zejména lávové kameny a baňky sklidily spolu s čokoládovou masáží velký úspěch. Žáci se zajímali o další uplatnění po vystudování oboru, kde se chodí na praxi apod. Paní mistrová vše popravdě zodpověděla, všechny výhody, ale i úskalí tohoto oboru. Ukázala nám i učebnice a sdělila i předměty, které se zde vyučují.

Mile překvapeni a plni dojmů jsme pak odcházeli se podívat do pracoven oboru kadeřnice. Zejména dívky obdivovovaly zručnost kadeřnic a nechaly si natočit ve vlasech lokýnky. I zde nám paní mistrová zodpověděla všechny naše dotazy a přislíbila do budoucna možnost kosmetické přednášky pro dívky na naší škole. Všem, kdo nás provázeli na Sš, děkujeme za super přístup a těšíme se na další setkání.

Lenka Pobočková