ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

EDUKAČNÍ PROGRAMY V NOVÉM JIČÍNĚ


Dne 7.11. se vydali žáci 8. a 9. ročníku na exkurzi do Žerotínského zámku v Novém Jičíně. Kromě mujzea klobouků je tam čekali dva edukační programy na zajímavá témata.

První přednáška „Magické osmičky“ se zabývala historií Česka a zvlášť okresu Nový Jičín v době významných let končících na osmičku – tedy roky 1918, 1938, 1948 a 1968. Dozvěděli se plno zajímavých faktů, souvislostí a důsledků na život obyčejných lidí, srovnali tehdejší život s dnešním a vyplnili náročný pracovní list. Někteří neodolali a oblékli si dobové vojenské mundúry.

Ve druhé přednášce „Od písmene ke knížce“ jsme se zabývali původem písma a nelehkým vývojem vzniku knížek. Ukázali jsme si různé druhy písma, vyzkoušeli náročnou práci středověkých písařů – psali jsme husím brkem a inkoustem a seznámili se, jak fungoval knihtisk. Mohli jsme si prolistovat vzácnou knihu, rozšifrovat dopis Karla IV., který byl napsán gotickým písmem a snažili jsme se přečíst pár řádků psané schwabachem.

Celá exkurze se žákům moc líbila, především to, že si vše mohli vyzkoušet a na jaře se do Nového Jičína vydáme znovu.


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: