ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Týden se zahraničními lektory


Těsně před jarními prázdninami se žáci 2. stupně zapojili do projektu Edison, což znamená týdenní pobyt zahraničních lektorů na naší škole s ubytováním v rodinách žáků a ochutnávkou typické české kuchyně v naší školní jídelně.

Cílem projektu bylo seznámit se s cizími zeměmi, jejich tradicemi, kulturou, způsobem života a dalšími zajímavostmi tak říkajíc z první ruky – každý lektor nám představil svou zemi (Indii, Indonésii a Kazachstán). Měli připravené prezentace, obrázky, fotky, vše oživili vyprávěním a žáci je také potrápili všetečnými otázkami. Abychom se domluvili, museli jsme používat angličtinu, takže na konci týdne už jsme spíše přemýšleli anglicky než česky.

Projekt měl velký úspěch, lektoři i žáci byli spokojeni, takže příští rok u nás přivítáme nové lektory z dalších zemí.

Na závěr bychom chtěli poděkovat žákům Míši Šubrtové, Kristýně Tomšů a Matějovi Žilovi a jejich rodinám, kteří u sebe ubytovali lektory a po celou dobu se o ně pečlivě starali.

                                                                                                                                             Irena Bláhová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: