Týden se zahraničními lektory

Těsně před jarními prázdninami se žáci 2. stupně zapojili do projektu Edison, což znamená týdenní pobyt zahraničních lektorů na naší škole s ubytováním v rodinách žáků a ochutnávkou typické české kuchyně v naší školní jídelně.

Cílem projektu bylo seznámit se s cizími zeměmi, jejich tradicemi, kulturou, způsobem života a dalšími zajímavostmi tak říkajíc z první ruky – každý lektor nám představil svou zemi (Indii, Indonésii a Kazachstán). Měli připravené prezentace, obrázky, fotky, vše oživili vyprávěním a žáci je také potrápili všetečnými otázkami. Abychom se domluvili, museli jsme používat angličtinu, takže na konci týdne už jsme spíše přemýšleli anglicky než česky.

Projekt měl velký úspěch, lektoři i žáci byli spokojeni, takže příští rok u nás přivítáme nové lektory z dalších zemí.

Na závěr bychom chtěli poděkovat žákům Míši Šubrtové, Kristýně Tomšů a Matějovi Žilovi a jejich rodinám, kteří u sebe ubytovali lektory a po celou dobu se o ně pečlivě starali.

Irena Bláhová