ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2021/2022 » Kontakty na pedagogické pracovníky » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu » Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme


JAK DOPADLO KRAJSKÉ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY?


V lednu se naše dvě žákyně z 8.A - Petra Bazalová a Anička Švánová dozvěděly o krásném umístění v OKRESNÍM KOLE DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY NA 2. A 4. MÍSTĚ. Překvapením pro ně bylo i zjištění, že nás obě žákyně budou reprezentovat i v KRAJSKÉM KOLE DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY, která se konala v polovině března online testem. Po měsíční společné distanční online přípravě, kdy jsme spolu pročetli dvě dějepisné knihy: Svět dětí od Lněničkové Jitky, Umění baroka od R. Thomase R., rozluštili téměř nesrozumitelný Rudolfův Majestát a zaměřili se na spoustu dalších detailů barokní doby, která byla tématem letošní olympiády, si myslím, že holky nezklamaly.

Anička Švánová se umístila na krásném 10. místě, Petra Bazalová na 18. místě z 30 soutěžících, kdy více než polovinu soutěžících tvořili žáci elitních gymnázií. Výkony soutěžících byly hodně vyrovnané rozdíl mezi 1. a 10. místem byl 9 bodů.

Holkám blahopřeji k pěknému umístění a věřím, že budou fanoušky dějepisu i nadále!

                                                                                                                                             Mgr. Lenka Pobočková


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: