ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Výsledky sbírky Děti dětem


V dubnu třída 7.A zorganizovala na škole sbírku plyšáků, pastelek, fixů, sešitů a tužek pro ekocentrum a informační centrum Tygří dům na Sumatře.

Toto centrum bylo postaveno svépomocí – členy občanského sdružení Prales dětem, místními, tj. indonéskými občany a dobrovolníky z České republiky. Prostředky na stavbu pocházejí také z České republiky, od dětí ze škol, od občanů, firem. Bude sloužit pro výuku ekologie a angličtiny místním dětem, dospělým a také jako informační středisko pro turisty. Jde o to, aby si lidé konečně uvědomili, jaký význam mají pralesy v rámci místního i celosvětového klimatu, biodiverzity, jako zdroj léků na civilizační choroby, atd. Pralesy totiž mizí závratným tempem právě zde v jihovýchodní Asii – přeměnou na plantáže palmy olejné, kaučukovníku.

Jak sbírka dopadla? Ve 3 velkých krabicích jsme posílali vše potřebné a vzápětí jsme obdrželi mailem od místopředsedkyně sdružení Prales dětem paní Zuzany Kolouškové poděkování. věci na Sumatru částečně přivezou dobrovolníci a další část se bude posílat poštou.

Zbývá poděkovat těm z naší školy, kteří přispěli do sbírky nejvíce. Z 2. třídy to byli – R. Janošová, B. Valasová, L. Feglerová, A. Firouzi, H. Králová a F. Šnajdr. Ze 3. třídy pomohl O. Lukáš, z 5.A J.Bláha, ze 7.A S. Tvrdoňová, Š. Žůrek – ten nejvíce!, A. Marčenko , M. Šandová a L. Kořenek, ze 7. B pak A. Malá a K. Tomčíková, z 9.A E. Grešáková. Zapojili se také dospělí – p. učitelé – I. Bláhová, L. Černá a D. Holiš.

Věříme, že naše pomoc bude sloužit dobré věci.

                                                                                                                                             L. Černá


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: