Světový den srdce

V pátek 29. září 2017 jsme si společně připomněli Světový den srdce, který byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a účastní se jej více než 100 zemí celého světa. Hlavním tématem je prevence před kardiovaskulárními chorobami a s tím související zdravý životní styl (zdravá strava a přiměřená fyzická aktivita). Přičemž kardiovaskulární onemocnění jsou příčinou téměř poloviny úmrtí v Evropě.

Svou podporu lidem, kteří trpí jakoukoliv formou srdečního onemocnění, jsme vyjádřili tím, že jsme si oblékli červená trička a z vlastních těl vytvořili obrovské srdce. Dílo se díky dětem a učitelům školy podařilo.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se další školní akci.

Váš školní parlament