Setkání se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Ve středu 11. října 2017 proběhly v naší škole tři besedy se známou spisovatelkou Ivonou Březinovou. Ta si pro žáky 2. – 5. tříd připravila poutavé vypravování o tom, jak vzniká kniha. Žáky seznámila s tím, jak se sbírají informace, čím většinou začíná, jak dlouho jí trvá knihu napsat, čemu se říká rukopis, jak vznikají ilustrace ke knihám, v jaké formě se kniha tiskne a co jsou to korektury textu. To vše jim názorně předvedla na své první napsané knize s názvem Panáček Paneláček. Poté měli žáci možnost se na cokoliv zeptat a vzhledem k tomu, že si ve škole o jednotlivých knihách povídali, měli spoustu zvídavých dotazů především o tom, jak jednotlivé knihy vznikly a proč se je rozhodla napsat. Nejstarší děti zajímaly knihy týkající se nemocí jako je autismus, anorexie, Alzheimerova choroba, gamblerství apod. Nakonec se spisovatelka svěřila s tím, že v listopadu jí vyjde stá kniha v pořadí a psaní má stále raději.