ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Setkání se spisovatelkou Ivonou Březinovou


Ve středu 11. října 2017 proběhly v naší škole tři besedy se známou spisovatelkou Ivonou Březinovou. Ta si pro žáky 2. – 5. tříd připravila poutavé vypravování o tom, jak vzniká kniha. Žáky seznámila s tím, jak se sbírají informace, čím většinou začíná, jak dlouho jí trvá knihu napsat, čemu se říká rukopis, jak vznikají ilustrace ke knihám, v jaké formě se kniha tiskne a co jsou to korektury textu. To vše jim názorně předvedla na své první napsané knize s názvem Panáček Paneláček. Poté měli žáci možnost se na cokoliv zeptat a vzhledem k tomu, že si ve škole o jednotlivých knihách povídali, měli spoustu zvídavých dotazů především o tom, jak jednotlivé knihy vznikly a proč se je rozhodla napsat. Nejstarší děti zajímaly knihy týkající se nemocí jako je autismus, anorexie, Alzheimerova choroba, gamblerství apod. Nakonec se spisovatelka svěřila s tím, že v listopadu jí vyjde stá kniha v pořadí a psaní má stále raději.


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: