Běžkování na Pohořské

V minulých dvou týdnech jsme využili dobrých sněhových podmínek v Odrách a vyzkoušeli jsme nový způsob výuky tělocviku – v rámci hodin tělesné výchovy jsme zavedli výcvik běžeckého lyžování. Žáci 5. – 9. tříd si mohli vyzkoušet v areálu školního hřiště, jak tento zdravý pohyb „chutná“. Některým se líbil víc, některým méně, ale přesto můžeme říct, že to byl zdařilý počin. Všichni si vyzkoušeli na našem oválu základní běžecké kroky, ti šikovnější přidali i bruslení a odšlapování. Hodiny probíhaly v příjemné atmosféře s krásnými pády. Myslím, že hodina pobytu na zdravém vzduchu každého pobavila. Za tuto možnost bych chtěl poděkovat Ski centru Odry, jmenovitě panu Jiřímu Královi, který nám zapůjčil kompletní běžecké vybavení pro žáky.

Jan Jursík